Lietuviškai English
Informacija apie afrikinį kiaulių marą2014-09-19
Išsiaiškino kokie kukurūzai skaniausi, ir kas aria geriausiai

Dar XX amžiau pirmoje pusėje atrodė, kad užauginti kukurūzus Lietuvoje yra neįmanoma, tad ūkininkai šių augalų atžvilgiu buvo nusiteikę gan pesimistiškai. Tačiau šiandien, pasikeitus klimatui ir padedant mokslininkams, vis rimčiau žiūrima į šių augalų auginimo galimybes. Tuo galėjo įsitikinti ir į Mantviliškį atvykę svečiai, kur jų laukė dviguba šventė: Kukurūzų diena ir Lietuvos artojų varžybos.

2014-09-19
Išsirinkti geriausių gyvulių – į Algirdiškių aukcioną

„Tikriausiai Lietuvoje nerastume nė vieno gyvulių laikytojo, kuris nebūtų girdėjęs apie šią parodą. Ji yra puiki vieta pabendrauti profesionalams ir mėgėjams, veislinių ir paprastų gyvulių augintojams, mokslo žmonėms. O miestiečiai galės sužinoti, kaip nelengva gyvūnus prižiūrėti ir auginti“, – karieta atvykusi į tradicinę veislinių gyvulių parodą kalbėjo žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė. Šiemet Algirdiškėse buvo galima susipažinti su daugybe veislinių gyvulių, taip pat su nykstančiais Lietuvos genofondo, lietuviškos ir užsienio genetikos gyvūnais, bei dalyvauti mėsinių galvijų aukcione – specialiai jam statomas maniežas.

2014-09-19
V. Baltraitienė: Į pieno gamintojų pageidavimus atsižvelgėme maksimaliai

Pastaruoju metu itin daug dėmesio skiriama nuo Rusijos embargo nukentėjusiam pieno sektoriui. Šiandien Vyriausybėje Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius ir žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė susitiko su pieno gamintojais ir perdirbėjais aptarti sumažėjusių pieno supirkimo kainų, naujų eksporto ir pieno sektoriaus paramos galimybių.

2014-09-19
Rusija tarptautiniuose vandenyse sulaikė Lietuvos žvejybinį laivą

Vakar Lietuvos žvejybos laivą „Jūrų vilkas“, vykdžiusį žvejybą tarptautiniuose vandenyse, sulaikė laivas su Rusijos Federacijos vėliava. Lietuvos laivo įgulą sudaro 28 žmonės, trys iš jų - Lietuvos piliečiai.

2014-09-19
Parama pieno sektoriui – tiesiogiai gamintojams

Europos Komisija (EK), skirdama tikslinę paramą pieno sektoriui, orientuosis į valstybes nares, kurios labiausiai paveiktos Rusijos embargo. Parama bus tiesiogiai skiriama gamintojams iš dalies kompensuoti jų patirtus nuostolius. Šios žinios atskriejo iš Rygos, kur žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė neformalioje aplinkoje susitiko su ES Žemės ūkio ir kaimo plėtros komisaru Dačianu Čiološu (Dacian Ciolos), Latvijos Ministre Pirmininke Laimdota Straujuma, Latvijos ir Estijos žemės ūkio ministrais.

2014-09-18
Viešnagė Rygoje: su Latvijos premjere – apie Rusijos embargą

Nuo Rusijos importo draudimo labiausiai nukentėjo Baltijos šalių, Lenkijos ir Suomijos pieno sektoriai. Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė šiandien išvyksta į Rygą dalyvauti oficialioje vakarienėje, rengiamoje Latvijos Ministrės Pirmininkės Laimdotos Straujumos vardu. Vakarienėje dalyvauja Europos Sąjungos žemės ūkio ir kaimo plėtros komisaras Dacianas Čiološas (Dacian Ciolos), Latvijos, Estijos žemės ūkio ministrai Janis Duklavas (Janis Duklavs) ir Ivaris Padaras (Ivari Padar), Lenkijos ir Suomijos žemės ūkio ministerijų atstovai. Jie aptars Rusijos embargo pieno produktams klausimus, Europos Komisijos paramos būtinybę bei galimybes suaktyvinti prekybą žemės ūkio ir maisto produktais.

2014-09-18
Gera naujiena žvejams: kvotos bus perskirstytos

Žemės ūkio ministerijai tarpininkaujant dalis strimelių ir šprotų žvejybos kvotos bus atiduota Baltijos jūroje žvejojančioms mažosioms įmonėms. Šios įmonės galės sugauti daugiau žuvies, nes viena bendrovė informavo ministeriją apie ketinimą atsisakyti dalies žvejybos kvotos, kuri jai turėtų būti skirta iš šių metų Lietuvai skirtos kvotos likučio. Tokiu būdu galėtų būti pasiektas taikus kompromisas dėl žvejybos kvotų perskirstymo, iš esmės nekeičiant Žvejybos Baltijos jūroje kvotų skyrimo taisyklių. 2014 metų žvejybos Baltijos jūroje kvotų likutis (25 proc.) bus skirstomas artimiausiu metu.

2014-09-18
Smulkiuose ūkiuose naujai nustatytoje AKM buferinėje zonoje iki lapkričio mėnesio kiaulių turės nelikti

Vakar, rugsėjo 17 d., Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktoriaus įsakymu išplėsta afrikinio kiaulių maro (AKM) buferinė zona, į kurią patenkantys ūkininkai, laikantys mažiau nei 100 kiaulių, privalės iki šių metų lapkričio 1 d. jas paskersti savo reikmėms arba parduoti mėsai, paskerdžiant jas VMVT patvirtintose skerdyklose.

Archyvas
ŽEMĖS ŪKIO MINISTRĖ
Iki agrobalt 2016 liko
  DienosDienaDienų
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
Rugsėjis
    2014     
Artimiausi renginiai
2014-09-17
13-15 val. žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė dalyvaus Vyriausybės posėdyje.
2014-09-18
11-12 val. žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė dalyvaus Lietuvos grūdinių kultūrų augintojų asociacijos seminare, kuris įvyks UAB „Ivabaltė“ (Saviečiai, Kėdainių r.)
2014-09-18
13-14 val. žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė dalyvaus Seime vyksiančioje Vyriausybės valandoje.